Start Aktualności

AktualnościNowa Amofoska w sprzedaży - 4-10-28-2

AMOFOSKA NPKMg+B 4-10-28-2

NPKMg+B 4-10-28-2+0,1 przeznaczona jest do przedsiewnego stosowania w uprawie roślin o dużych wymaganiach w stosunku do potasu, magnezu i boru. Jednak decydującym o jego przydatności do stosowania pod poszczególne gatunki roślin uprawnych składnikiem jest bor. Nawozem tym należy w pierwszej kolejności nawozić rzepak ozimy i jary, buraki cukrowe, pastewne i ćwikłowe, ziemniaki, rośliny strączkowe, motylkowe drobno-nasienne uprawiane w czystym siewie, słonecznik, wszystkie gorczyce i len. AMOFOSKĄ NPKMg+B 4-10-28-2+0,1 można też efektywnie nawozić warzywa wymagające dobrego zaopatrzenia w potas, magnez i bor, w pierwszej kolejności wszystkie warzywa kapustne, marchew, seler, szpinak, ogórki i sałatę. W sadownictwie jednym z najważniejszych mikroelementów jest bor, dlatego zaleca się stosowanie tego nawozu pod drzewa szczególnie wymagające boru - pod jabłonie, wiśnie, brzoskwinie i grusze. Nawozu nie należy stosować pod zboża ani na plantacjach traw nasiennych lub traw w czystym siewie uprawianych na paszę.

WŁAŚCIWOŚCI:

AMOFOSKA NPKMg+B 4-10-28-2+0,1 jest granulowanym nawozem wieloskładnikowym o następującej zawartości składników odżywczych zgodnych z wymaganiami Unii Europejskiej.

Makroelementy:

  • 4% N azot amonowy (całkowity),
  • 10% P2O5 pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w kwasach mineralnych w tym co najmniej: 55% deklarowanej wartości rozpuszczalne w 2% roztworze kwasu mrówkowego,
  • 28% K2O tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie,
  • 16% CaO wapń (całkowity),
  • 2% MgO tlenek magnezu (całkowity),
  • 9% SO3 trójtlenek siarki w postaci siarczanów rozpuszczalnych w wodzie.
  • 0,1% B bor rozpuszczalny w wodzie.

Mikroelementy (Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) pochodzące z naturalnych fosforytów są cennym dodatkiem do nawozu poprawiającym przyswajalność pozostałych składników.

Nawóz posiada odczyn obojętny, przez co nie zakwasza gleby i nie stwarza potrzeby dodatkowego wapnowania. Składniki nawozu - magnez i bor w formie łatwo przyswajalnej dla roślin, wspomagają i regulują właściwy ich rozwój. Zawarta w nawozie siarka w formie łatwo przyswajalnej jest wartościowym składnikiem pokarmowym dla roślin siarkolubnych i wysokobiałkowych.

Według obowiązujących kryteriów nawóz ten nie zawiera szkodliwych ilości metali ciężkich takich, jak arsen, kadm, ołów i rtęć, jest zatem bezpieczny dla środowiska. Wysoka jakość granulek, tj. jednolita wielkość ziaren, o średnicy 2,0 - 5,0 mm, ułatwia równomierny wysiew. Nawóz jest szczególnie polecany do stosowania na glebach o niskiej zawartości potasu, magnezu i boru.

ZASADY STOSOWANIA:

AMOFOSKA NPKMg+B 4-10-28-2+0,1 jest typowym nawozem przedsiewnym. Po wysiewie na rolę konieczne jest zmieszanie nawozu z glebą. Do siewu nasion można przystąpić po 7-10 dniach od daty rozsiewu nawozu na rolę, ponieważ amonowa forma azotu i związki boru powinny być w czasie siewu nasion wchłonięte przez glebę - co zapobiega uszkadzaniu kiełków nasion przez te składniki. Na użytki zielone nawóz należy rozsiewać wczesną wiosną. Nawóz ten nadaje się na wszystkie gleby, niezależnie od ich zwięzłości i stopnia zakwaszenia.

DAWKI:

Głównym składnikiem pokarmowym roślin zawartych w nawozie AMOFOSKA NPKMg+B 3-10-28-2+0,1 jest potas, a zatem wielkość dawek należy określić według potrzeb potasowych nawożonych roślin i według zasobności gleby w potas przyswajalny dla roślin. Bor zawarty w nawozie wyznacza natomiast gatunki roślin, które należy nawozić tym mikroelementem: Podane dawki nawozu są orientacyjne i należy je zmodyfikować w zależności od spodziewanych plonów. Azot zawarty w nawozie wystarcza tylko na pierwszy okres wzrostu roślin, następnie należy uzupełniać ten składnik poprzez pogłówne stosowanie nawozów azotowych według potrzeb uprawianych roślin. W nawożeniu łąk i pastwisk jednorazowe dawki nawozu nie powinny przekraczać 300 kg na ha, a zatem większe dawki nawozu należy dzielić na 2 części. Bor i magnez zawarte w nawozie sprzyjają zwiększeniu w runi udziału roślin motylkowych. W uprawie buraków lub ziemniaków bez nawożenia obornikiem, zaleca się podane dawki nawozu zwiększyć o 100 kg/ha.

Deklarujemy zgodność nawozu z normami Wspólnoty Europejskiej.

 

Diamond rewalacyjny dodatek w paszach dla bydła mlecznego

Diamond V XPLS jest jedynym dodatkiem paszowym zawierającym metabolity drożdży, dostępnym na polskim rynku.

Jego unikalność polega na specyfice działania drożdży w żwaczu, które w normalnych warunkach bytują w innym środowisku. Istnieje niebezpieczeństwo, że po 8-12 godzinach drożdże zginą podczas konkurowania z inną pożądaną mikroflorą i nie zdążą wyprowadzić metabolitów, które są głównym produktem przemian.

Diamond VXPLS to uzupełniający dodatek paszowy poprawiający smakowitość, strawność paszy i stymulujący rozwój mikroflory przewodu pokarmowego u przeżuwaczy. Produkt powstaje w procesie fermentacji ziaren zbóż oraz ich produktów ubocznych. Przy produkcji używane są kultury drożdży Saccharomyces cerevisiae.
Tak przefermentowany produkt nazywamy metabolitami drożdży. Cały proces produkcji, począwszy od namnażania żywych drożdży, poprzez właściwą fermentację, na każdym etapie produkcji jest kontrolowany aby zapewnić stałą wysoką jakość produktu.  Wspomniane metabolity- najważniejsza część produktu Diamond VXPLS wpływają na rozwój bakterii celulolitycznych, wyższe pobranie i strawność  suchej masy, szybsze przejście treści żwacza. Wspomagając pracę żwacza polepszamy status zdrowotny oraz potencjał produkcyjny krów.
Diamond V XPLS jest całkowicie naturalnym dodatkiem paszowym wyprodukowanym specjalnie z myślą o żywieniu zwierząt. Produkowany jest podczas zastrzeżonego procesu produkcyjnego. Następujące po fermentacji suszenie prowadzone jest w sposób pozwalający wykluczyć zniszczenie odżywczych produktów metabolizmu drożdży - wyjątkowej właściwości Diamond V XPLS
Wprowadzenie Diamond V XPLS do dawek pokarmowych, nie wymaga stosowania żadnych ograniczeń żywieniowych oraz okresów wstępnych. Produkt ten jest stabilny na granulację, posiada długi okres przydatności oraz nie powoduje żadnych negatywnych efektów ubocznych.

DAWKOWANIE w żywieniu bydła mlecznego

Warunki normalne 45 - 60 g / dzień
W okresie stresuwywołanego wysoką produkcją 60 - 120 g / dzień
Krowy zasuszone 45 - 60 g / dzień
Cieleta 10  - 15 g / dzień

Starter dla cieląt

20 kg / tonę paszy
Pasza treściwa uzupełniająca  4 - 10 / tonę paszy
TMR 1 - 2 kg / tonę mieszanki

Dodatek należy wprowadzić 3 tygodnie przed wycieleniem. Kontynuować podawanie do końca laktacji.

DAWKOWANIE w żywieniu bydło mięsnego

Cielęta 10 - 15 g / dzień
Opasy 30 - 40 g /dzień
Pasza pełnoporcjowa 5 - 7,5kg / tonę paszy

Nasi Klienci z powodzeniem skarmiają pasze pełnoporcjowe dla krów mlecznych z dodatkiem DIAMOND.

 

Spotkanie Nietążkowo

25 stycznia 2012 o ogdzinie 10.00 odbędzie się spotkanie z naszymi klientami, na którym przewidujemy trzy wykłady:

1/ Profilaktyka w odchowie prosiąt i tuczu świń - lekarz weterynarii Bogdan Cegiełka

2/ Nowość - Nawóz dolistny Herbagreen Basic - jedyny na rynku naturalny mineralny nawóz dolistyny - Maciej Kaczorowski

3/ Cehave pasze - prezentacja holdingu AGRIFIRM i wybranych sztandarowych produktów paszowych - Robert Błaszyk

 

Spotkanie zostanie zorganizowane w restauracji WIGWAMY w Nietążkowie

W najbliższym czasie skierujemy do naszych KLientów z tego rejonu imienne zaproszenia.

Do zobaczenia

2012-01-10

 

2012

 

 

Fuzja firm Cehave Landbouwbelang i Agrifirm

Cehave Pasze, Szamotuły, dn. 08.12.2011

 

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że od stycznia 2012 roku nasza firma funkcjonować będzie pod nazwą Agrifirm Polska.

Zmiana nazwy związana jest z jednym z celów strategicznych holenderskiej grupy rolniczej, do której należy również Cehave Pasze. Mowa jest w nim o stworzeniu silnej, międzynarodowej korporacji opartej na jednolitych zasadach.

 

Grupa Agrifirm powstała w czerwcu 2010 w wyniku połączenia dwóch spółdzielni rolniczych Cehave Landbouwbelang oraz Agrifirm. Główna siedziba mieści się w Apeldoorn w Holandii, a filie przedsiębiorstwa działają w 10 krajach Europy i w Chinach. Pasze dla zwierząt produkowane są w 18 zakładach na terenie Holandii, Niemiec, Belgii, Polski oraz Węgier. Roczna produkcja w całej grupie kształtuje się na poziomie 4,45 milionów ton rocznie, a zdolność produkcyjna polskich fabryk wynosi 400 tys. ton.

Jednocześnie informujemy, że nasze pozostałe dane adresowe oraz kontaktowe pozostaną bez

zmian.

Zapewniamy, że zmiana nazwy w żaden sposób nie wpłynie na nasze dotychczasowe relacje.

 

Z poważaniem

Otto van der Linden

Prezes Zarządu Cehave Pasze Sp. z o.o.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 12

Partnerzy:

Agrifirm golpasz polmass logo poz niscience lnb sano naturalcrop cidlines saatbau