alt

Pieniądze leżą na ściernisku?! Tak , więc wykorzystaj je.

Wiele produktów oferowanych przez AGRIFIRM pozwala na zaoszczędzenie wydatków na typowe nawozy mineralne poprzez ich ograniczenie stosując naszą technologię pozyskiwania składników” odżywczych” niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania roślin. Do tych produktów należą : Agri słoma , Agribifosfor , Agribiazot.

Zalety oraz korzyści wynikające dla roślin z ich aplikacji.

Agrisłoma – Destruktor resztek pożniwnych

- podstawą utrzymania żyznej warstwy uprawnej gleby jest zapewnienie wystarczającej ilości materii organicznej w odpowiedni sposób zmineralizowanej i zhumifikowanej .

- Jedna jednostka wytworzonej próchnicy posiada kilkaset razy większe możliwości sorpcyjne , aniżeli taka sama jednostka materii mineralnej.

- wprowadzają do gleby mikro elementy : molibden , miedż ,cynk , mangan , które mają wpływ na szybszy rozkład celulozy oraz wpływają korzystnie na rozwój systemu korzeniowego .

- próchnica jest magazynem azotu organicznego .

- słoma z kukurydzy na ziarno ze względu na duży stopień „zdrewnienia „powinna być traktowana destruktorem resztek pożniwnych oraz szczepami bakterii , które przyspieszą tworzenie próchnicy dając dobre stanowisko dla rośliny następczej .

-Dawkowanie : doglebowo na resztki pożniwne zostawione na polu stosując oprysk drobnokroplisty w ilości 5 l/ha na 200 – 500 litrów cieczy .Niezwłocznie po oprysku prowadzić zabiegi uprawowe .

Zielona masa ( poplony na przyoranie ) stosujemy połowę dawki.

Agribifosfor: w glebie znajduje się bardzo dużo zmineralizowanego fosforu , który nie jest dostępny dla roślin

- mechanizm udostępniania zmineralizowanego fosforu jest związany z uwalnianiem przez te bakterie do gleby kwasów organicznych , które „rozpuszczają „ trudno dostępne dla rośliny sole fosforanowe .

- wprowadzanie również przez te bakterie do gleby takich substancji jak : auksyny , cytokininy oraz witaminy.

- uzyskujemy do 40 kg fosforu w czystej formie

- ograniczamy wydatki na nawozy fosforowe

- fosfor udostępniany przez te bakterie jest łatwiej przyswajalny przez rośliny w niższych temperaturach , co jest szczególnie ważne podczas chłodnej wiosny – przebarwienia , brak wzrostu , rzepak , kukurydza itp.

- aplikacja 1kg/ha w momencie oprysku z produktem Agrisłoma ( jesień ) lub na wiosnę z podawaniem RSM . Nie należy stosować razem z ŚOR

 

Agribiazot – zawiera bakterie Bacillus azotofixans , które bardzo aktywnie dokonują przemiany azotu atmosferycznego w łatwo dostępne dla roślin związki azotowe

- ustawa azotanowa ogranicza stosowanie azotu z nawozów mineralnych

- oszczędności wynikające z zastosowanych bakterii

- uzyskujemy do 50 kg czystego azotu z 1ha

- przyspieszamy rozkład materii organicznej

- agribiazot pomaga w usprawnieniu obiegu azotu w glebie i lepszego wykorzystania nawozów mineralnych

- zastosowanie tego produktu korzystnie wpływa na rozkład materii organicznej ( dostarcza konieczny do tego azot )

Aplikacja do gleby podobnie jak Bifosfor . Można mieszać te produkty do jednego zabiegu .Bakterie działają bez względu na pH gleby

( odczyn kwaśny), który powszechnie występuje na naszych polach.

Produkty bakteryjne posiadają atesty IOR Puławy o oraz MR do stosowania w gospodarstwach ekologicznych . W naszej ofercie znajduje się wiele nowoczesnych rozwiązań powodujących wzrost systemu korzeniowego , odporność roślin na nie sprzyjające warunki pogodowe itd…..

Warto zapoznać się z wszechstronną ofertą dla działu „roślin” przynoszącą wiele oszczędności .


altalt

Załączniki:
Pobierz (Agrisłoma opis.jpg)Agrisłoma opis.jpg[ ]483 Kb
Pobierz (AgriBiAzot opis.jpg)AgriBiAzot opis.jpg[ ]2146 Kb
Pobierz (Agribifosfor opis.jpg)Agribifosfor opis.jpg[ ]1818 Kb